РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Фінансовий менеджмент - Кузьменко

Тема 8. ОЦIНКА ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ

8.3. Оцінка можливості стійкого розвитку підприємствОдин із найважливіших напрямів фінансового управління підприємством є неперервне дослідження впливу на його розвиток інвестиційної, виробничої та фінансової діяльності.
На першому місці серед усіх фінансових цілей, що забезпечують стійкий розвиток підприємства, є досягнення високої ставки доходності власного капіталу. Але ця мета, своєю чергою, є похідна від таких специфічних цілей:
· зростання прибутку на акцію;
· зростання загальної суми прибутку;
· зростання дивідендів,
· зростання ринкової ціни акції;
· зростання власного капіталу.
 Найпростіший спосіб показати взаємозв'язок елементів, що впливають на розвиток підприємства - розглянути зростання вказаної у балансі величини власного капіталу. Цей показник непрямо містить результати зростання прибутку та виплати дивідендів. Узагальнююча формула для визначення зростання власного капіталу, який може підтримувати підприємство у стабільних умовах і при існуючій стратегії розвитку, виглядає так: 
 
 
де Р – відношення прибутку, що залишається у підприємстві, до загальної
суми прибутку.
Якщо підприємство протягом тривалого періоду здатне інвестувати свій капітал під певний процент, якщо менеджери зберігатимуть стабільне співвідношення позичкового та власного капіталу і якщо ставка процента за борги та показник виплати дивідендів не зміниться, то зростання власного капіталу стабілізується на рівні, що визначається за цією формулою. Цю саму формулу можна використати для визначення зростання прибутку, тому що збільшення прибутку залежить від тих самих змінних.
Формула, що враховує одночасно зростання чистого прибутку та власного капіталу підприємства, характеризує темп стійкого розвитку підприємства і виглядає так:


За допомогою цієї формули визначаємо темп стійкого розвитку підприємства, який забезпечується за рахунок внутрішніх джерел фінансування і за припущення, що надалі підприємство підтримуватиме всі співвідношення на рівні поточного періоду.

© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.