РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Бухгалтерський облік в комерційних банках

Тема 4. Кореспондентські відносини між банківськими установами

4.3. Механізм кореспондентських відносин між банкамиКрім розрахунків через кореспондентський рахунок у регіональному управлінні Національного банку комерційні банки можуть встановлювати кореспондентські відносини між собою, метою яких є здійснення платежів і розрахунків за дорученням один одного. Кореспондентські відносини є договірними і можуть бути як односторонні, так і взаємні.
Комерційні банки, які встановили між собою кореспондентські відносини називаються банками-кореспондентами.
Якщо комерційний банк відкриває рахунок банку-кореспонден­ту, то такий рахунок має назву «Лоро». Рахунок даного комерційного банку в банку-кореспонденті є рахунок «Ностро». Рахунок «Ностро» одного комерційного банку є рахунком «Лоро» для банку-кореспондента.
Система електронних платежів дає можливість проводити розрахунки протягом одного робочого дня і її учасниками є всі комерційні банки. У цьому зв’язку кореспондентські відносини між комерційними банками доцільно встановлювати лише в окремих випад­ках. Наприклад:
при здійсненні операцій, пов’язаних з купівлею та продажем валютних коштів на міжбанківській валютній біржі;
при розрахунках між клієнтами банків за операціями, що мають постійний характер.
Порядок відкриття та режим функціонування коррахунку одного комерційного банку в іншому визначається угодою між ними. Відкриваючи рахунок «Лоро», банк-кореспондент протягом трьох днів повинен повідомити про це те регіональне управління Національного банку України, в якому відкритий кореспондентський рахунок цього комерційного банку.
Для відкриття кореспондентського рахунку банк-кореспондент надає цілий пакет документів: заяву на відкриття рахунку; нотаріально засвідчені копії статуту та банківської ліцензії; картку із зразками підписів та відбитком печатки.
Для проведення операцій через кореспондентські відносини комерційному банку в банку-кореспонденті відкривається рахунок «Лоро» на балансовому рахунку 1600 «Кореспондентські рахунки інших банків» (для комерційного банку цей рахунок є рахунком «Ностро»).
Для відображення операцій, проведених за рахунком «Ностро», в балансі комерційного банку відкривається балансовий рахунок 1500 «Кореспондентські рахунки, які відкриті в інших банках». Записи операцій за цим рахунком здійснюються після отримання виписки за кореспондентським рахунком від банку-кореспондента.
© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.