РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Податковий облік

Тема 2. ПОДАТКОВА СИСТЕМА УКРАЇНИ.

2.3. МІСЦЕВІ ПОДАТКИ І ЗБОРИ (ОБОВ’ЯЗКОВІ ПЛАТЕЖІ).Ставки місцевих податків і зборів або їх межовий розмір відповідними рішеннями можуть змінюватися
До місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів) відносяться:
1. Податок з реклами.
Об'єктом податку з реклами є вартість послуг по встановленню і розміщенню реклами.
Платниками податку з реклами є юридичні особи і громадяни.
Податок з реклами сплачується з усіх видів об'яв і повідомлень, що передають інформацію з комерційною ціллю за допомогою засобів масової інформації, преси, телебачення, афіш, плакатів, рекламних щитів, інших технічних засобів, майна та одягу: на вулицях, магістралях, майданчиках, домах, транспорті та в інших місцях.
Ставки податку на рекламу встановлені Декретом Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки та збори" № 56-93 від 20.05.93 р. залежно від тривалості розміщення носіїв; за розміщення одноразової реклами - 0,1% вартості рекламних послуг, до 0,5% - за розміщення багаторазової (більш ніж один раз) реклами.
За рішенням місцевих органів самоврядування ставки податку можуть бути диференційовані у межах вказаних максимальних обмежень.
У тому випадку, коли місцевими органами встановлені більш високі ставки податку, до витрат виробництва включається фактично сплачений податок, — але не більше граничних (встановлених Декретом Кабінету Міністрів України) обмежень.
2. Комунальний податок.
Комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних і сільськогосподарських підприємств.
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" № 56-93 від 20.05.93 р. максимальний розмір комунального податку не повинен бути більше 10% річного фонду оплати праці, який обраховується виходячи з розміру офіційно встановленого мінімуму доходів громадян. Розрахунок комунального
податку провадиться підприємством самостійно, виходячи із середньоспискової чисельності працівників звітного періоду.
При визначенні середньоспискової чисельності штатних працівників, не враховуються робітники, що працюють за сумісництвом, а також за договором цивільно-правового характеру (за договорами підряду).
Для розрахунку сплати комунального податку необхідно визначити Фонд оплати працюючих за звітний період.
Річний фонд оплати праці визначається множенням кількісного складу працівників за базовий податковий (звітний) період на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, встановлений законодавством України.
Комунальний податок за базовий податковий (звітний) період визначається множенням річного фонду оплати праці на ставку комунального податку у відсотках (1%).
До місцевих зборів (обов'язкових платежів) відносять;
1. Готельний збір.
Платниками готельного збору є особи, які проживають у готелях. Граничний розмір готельного збору не повинен перевищувати 20% добової вартості найманого житла (без додаткових послуг). Готельний збір справляється і перераховується до бюджету місцевого самоврядування адміністрацією готелю.
2. Збір за парковку автотранспорту.
Платниками збору є юридичні особи та громадяни. Ставка збору за парковку автотранспорту визначається із розрахунку за одну годину парковки, її граничний збір не повинен перевищувати 3% неоподаткованого податком мінімуму доходів громадян у спеціально обладнаних місцях і 1% - у відведених місцях. Збір за парковку автотранспорту сплачується водіями на місці парковки.
3. Ринковий збір - це плата за торгові місця на ринках і в
павільйонах, на відведених майданчиках для торгівлі з використанням
критих і відкритих столів, кіосків, палаток, прилавків, транспортних
засобів, візків, ручних візків та інших видів торговельних місць.
Платниками ринкового збору є фізичні та юридичні особи. Ставки ринкового збору диференційовані залежно від виду ринка (критий, відкритий), виду реалізуємої продукції, товарів і не можуть перевищувати 20% мінімальної заробітної плати фізичної особи та трьох мінімальних заробітних плат для юридичних осіб.
Відповідальність за повноту, правильність нарахування і своєчасність виплати ринкового збору накладається на платників збору та адміністрацію ринків відповідно до діючого законодавства.
4. Збір за видачу ордера на квартиру—сплачується за послуги, пов'язані з видачею документа, що дає право на заселення квартири.
Граничний розмір збору за видачу ордера на квартиру не повинен перевищувати 30% неоподатковуваного податком мінімуму доходів громадян.
Збір за видачу ордера на квартиру сплачується через установи банків до отримання ордера і перераховується до бюджету місцевого самоврядування.
5. Курортний збір.
Платниками курортного збору є громадяни, які прибувають у курортну місцевість.
Граничний розмір курортного збору не може перевищувати 10% неоподаткованого податком мінімуму доходів громадян.
Від сплати курортного збору звільняються (ст.7):
діти віком до 16 років;
інваліди та особи, що їх супроводжують;
особи, які прибули за путівками і курсівками до санаторіїв, домів відпочинку, пансіонатів, включаючи городки та бази відпочинку та ін.
6. Збір за участь на бігах на іподромі - справляється з юридичних осіб та громадян, які виставляють своїх коней на змагання комерційного характеру.
Граничний розмір збору за участь у бігах на іподромі за кожного коня не повинен перевищувати трьох неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян. Збір за участь у бігах на іподромі справляється адміністрацією іподрому до початку змагань.
7. Збір за виграш на бігах на іподромі – справляється адміністрацією іподромів з осіб, які виграли в тоталізатор на іподромі, підчас видачі їм виграшу. Його граничний розмір не повинен перевищувати 6% від суми виграшу.
8. Збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі. Збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі,
справляється у вигляді відсоткової надбавки до плати, встановленої за участь у грі. Його граничний розмір не повинен перевищувати 5%
від суми плати, встановленої за участь у грі на тоталізаторі на іподромі. Сума збору справляється адміністрацією іподрому з учасника гри під час придбання ним квитка на участь у грі.
9. Збір за право використання місцевої символіки — справляється з юридичних осіб і громадян, які використовують дану символіку з комерційною метою. Дозвіл видається органами місцевого самоврядування.
Граничний розмір збору не повинен перевищувати: з юридичних осіб -0,1% вартості виготовленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг з використанням місцевої символіки; з громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, - 5 неоподаткованих податком мінімумів доходів громадян.
10. Збір за право проведення кіно- та телезйомок – вносять комерційні кіно- та телеорганізації, включаючи організації з іноземними інвестиціями та зарубіжні організації, які проводять зйомки, і які вимагають від місцевих органів виконавчої влади прийняття додаткових заходів (надання наряду міліції, оцеплення території зйомок та ін.).
Граничний розмір збору на право проведення кіно - та телезйомок не повинен перевищувати фактичних витрат на проведення вказаних заходів.
11. Збір за проведення місцевого аукціону, конкурсного розпродажу і лотерей.
Платниками збору є юридичні особи і громадяни, які мають дозвіл на проведення аукціонів, конкурсного розпродажу та лотерей.
Об'єктом збору за право проведення даних заходів є вартість заявлених до місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу товарів, виходячи з їх початкової ціни або суми, на яку випускається лотерея.
Граничний розмір збору не повинен перевищувати 0,1% вартості заявлених до участі у місцевих аукціонах, конкурсного розпродажу товарів або суми, на яку випускається лотерея.
Граничний розмір збору за право проведення лотерей з кожного учасника не повинен перевищувати трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
12. Збір за проїзд по території прикордонних областей автотранспорту, що рухається за кордон.
Збір справляється з юридичних осіб та громадян України у розмірі до 0,5 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян
залежно від марки та потужності автомобілів, а з юридичних осіб і громадян інших держав, у тому числі і суб'єктів колишнього Союзу РСР, у розмірі від 5 до 50 доларів США. Збір не справляється за проїзд автотранспорту, який здійснює перевезення за кордон:
вантажів за державним замовленням і державному контракту;
громадян України, які від'їжджають у службові відрядження;
спортсменів, які від'їжджають на міжнародні змагання;
громадян, які від'їжджають у порядку культурного обміну, на лікування, оздоровлення (дітей) та за телеграмами на похорони близьких рідних.
13. Збір на видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг.
Збір справляється з юридичних осіб і громадян, які реалізують сільськогосподарську, промислову продукцію та інші товари, залежно від площі торгового місця, його територіального розміщення та виду продукції.
Граничний розмір збору за видачу дозволу на торгівлю не повинен перевищувати 20 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян для суб 'єктів, які постійно здійснюють торгівлю у спеціально відведених для цього місцях та одного неоподат-ковуваного податком мінімуму доходів громадян у день за одноразову торгівлю.
Платниками податків з продажу імпортних товарів є громадяни, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності.
Об'єктом оподаткування є сумарна вартість товарів, вказаних у декларації, яка подається податковій інспекції в районі (місті) за місцем проживання суб'єкта підприємництва.
Граничний розмір податку з продажу імпортних товарів не повинен перевищувати 3% виручки, одержаної від реалізації (Закон України №3239-ХІІ-ВР від 17.06.93 р.)
14. Збір з власників собак.
Платниками збору є громадяни - власники собак (крім службових), що проживають у домах державного і громадського житлового фондів та приватизованих квартирах.
Збір з власників собак справляється за кожний рік. Його граничний розмір за кожну собаку не повинен перевищувати 10% неоподатковуваного податком мінімуму доходів громадян, але можливі
корективи за відповідними постановами розмірів місцевих податків і зборів.
Збір з власників собак справляється органами житлово-комунального господарства.
15. Місцеви податки і збори (обовязкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюється сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, встановлених законами України, крім збору за проїзд на території прикордоних областей автотранспорту, що прямує за кордон, який встановлюється обласними радами.
Суми податків (обов'язкових платежів) зараховуються до місцевих бюджетів у порядку, визначеному сільськими, селищними, міськими радами, якщо інше не встановлено законами України.
16. Збір за спеціальне використання природних ресурсів. Правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища визначені Законом України №1264-ХІІ від 25 червня 1991 р.
Використання природних ресурсів в Україні здійснюється щодо Порядку загального і спеціального використання природних ресурсів.
До цього збору входять:
- збір за спеціальне використання водних ресурсів;
- збір за спеціальне використання лісових ресурсів;
- збір за спеціальне використання надр при видобутку корисних копалин.
Збір за геологорозвідувальні роботи.
Наказом Державної податкової адміністрації України та Державного комітету України з питань геології та використання надр від 23 червня 1999 р. № 105/309 затверджена Інструкція про порядок стягнення зборів за геологорозвідувальні роботи, що виконані за рахунок державного бюджету (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 липня 1999 р. № 474/3767).
Платниками збору є усі надрокористувачі, незалежно від форми власності, що добувають корисні копалини на території України, її континентального шельфу та виключній (морській) економічній зоні родовищ.
Якщо до складу підприємств - надрокористувачів входять структурні підрозділи, які не мають статусу юридичної особи і
здійснюють видобуток корисних копалин (шахти, рудники, кар'єри, цехи тощо), то платником збору є підприємство - надрокористувач, до складу якого входять такі структурні підрозділи.
Величина збору залежить від об'ємів видобутку корисних копалин та об'ємів погашених в надрах запасів корисних копалин.
Податки в Україні є основним видом державного доходу.
© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.