РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Податковий облік

Тема 8. ОБЛІК І ЗВІТНІСТЬ ЗА ІНШИМИ ПОДАТКАМИ, ЗБОРАМИ І ПЛАТЕЖАМИ.

8.5. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКУ ТА СПЛАТИ ЗБОРУ ЗА ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА.Збір за забруднення навколишнього середовища застосовується в Україні на підставі Постанови Кабінету України №18 від 13 січня 1992 р. «Про затвердження порядку визначення плати і стягнення платежів за забруднення навколишнього середовища» і Положення «Про республіканський позабюджетний фонд охорони навколишньої природного середовища» зі змінами та доповненнями № 72 від 19 січня 2002 р. Платниками збору є:

Суб'єкти підприємницької діяльності, а також їхні філії, відділення, що не мають статусу юридичної особи.

Збір за забруднення навколишнього середовища застосовується за викиди в атмосферу забруднених речовин стаціонарними і пересувними установками, за зливи забруднених речовин у водні об'єкти, за розміщення відходів.

Нормативи збору за викиди стаціонарними джерелами забруднення, за зливи, а також за розміщення відходів встановлюються відповідно до виду забруднюючої речовини і класу небезпеки відходів.

Суми зборів, що встановлюються за викиди стаціонарними джерелами, за розміщення відходів визначаються платником самостійно на основі затверджених лімітів, виходячи з фактичних обсягів викидів.

Суми збору, що здійснюються за викиди пересувними джерелами забруднення, визначаються самостійно на основі нормативів збору за ці викиди, виходячи з кількості використаного пального. З огляду на місцеві умови Рада міністрів АРК, обласні, Київський і Севастопольський міські ради за поданням органів Минекоресурсів можуть збільшити перелік видів забруднюючих речовин, на які встановлюється збір за викиди і скидання.

У випадку скидання забруднюючих речовин в озера, ставки та інші не проточні водні об'єкти норматив збору збільшується в 1,5 раза.

У випадку захоронення забруднюючих рідинних речовин у глибокі підземні водоносні горизонти слід застосовувати коефіцієнт, що дорівнює 10.

За розміщення відходів, на які не встановлено класи небезпеки, застосовується норматив збору, що дорівнює 55 грн. за 1 тонну.

Розраховуються збори на підставі методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України № 303 від 1.03.1999 р. «Про затвердження Порядку встановлення нормативів за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору».

Ліміти викидів у водні об'єкти визначаються органами Мінекоресурсів на підставі затверджених проектів нормативів гранично припустимих викидів. За перевищення ліміту стягується плата в п'ятикратному розмірі від суми перевищення. Базовий звітний період становить квартал. Збір сплачується платником протягом 10 календарних днів, що йдуть за останнім днем граничного терміну розрахунку збору.

© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.