РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Ціноутворення - конспект лекцій

Тема 1. Систематизація видів світових цін

1.4. Розрахункові ціниРозрахункові ціни застосовуються тоді, коли відсутня необхідна цінова інформація, на підставі якої може бути зроблене обґрунтування зовнішньоторговельної ціни по конкретній угоді. Розрахунок робиться на підставі даних, публікація яких носить регулярний, офіційний характер. До них відносяться індекси експортних і імпортних цін, індекси внутрішніх оптових цін. Вони публікуються статистичними відомствами розвитих капіталістичних країн по широкому колу товарів і товарних груп. Індекси цін — це відносні показники, що характеризують їхню зміну протягом визначеного періоду часу. Їх використовують при проведенні аналізу основних тенденцій руху цін по конкретних товарах для визначення кон'юнктури, а також при оцінці можливого рівня цін на конкретну дату, якщо відсутнє абсолютне їхнє значення.
Розрахункові цінові показники можна також знайти в публікаціях середньостатистичних експортних і імпортних цін, розрахованих на основі даних зовнішньоторговельної (митної) статистики. Робиться це шляхом розподілу сумарної вартості товару на його кількість. Таким чином, визначають показник питомої вартості товару.
Такі розрахунки можна робити як у цілому по експорті й імпорту якої-небудь країни, так і по географічній ознаці. Ці дані більш реальні, чим довідкові ціни. Треба тільки мати на увазі, що вони відбивають не ціни фактично укладених угод, а суми експорту і імпорту за відповідний термін часу. Їх можна використовувати лише по однорідній, технічно нескладній продукції (сировинні товари, напівфабрикати, нескладні види устаткування).
Існують також розрахункові ціни постачальника, що застосовуються в контрактах на нестандартне спеціальне устаткування, яке, як правило, виробляється по індивідуальних замовленнях. Такий спосіб встановлення ціни застосовується тому, що розбіжності по конструкції, експлуатаційних властивостей, характеру виконання, якості і ваги у такому устаткуванні настільки великі що стає неможливим порівняння його з іншим аналогічним устаткуванням того ж призначення. На рівень розрахункової ціни певний вплив здійснює та обставина, що спеціальні машини й устаткування найчастіше випускають фірми, що фактично панують у даній порівняно вузькій області. Їх виробництво зв'язано з запатентованими винаходами, удосконаленою технологією.
© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.