РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Ціноутворення - конспект лекцій

Тема 2. Цінова політика

2.1. Мета ціноутворення.Глобальний маркетинг, Європейський Союз, конкуренція, що постійно підсилюється, нові індустріальні країни (НІК), виробництво в вільних економічних зонах (ВЕЗ) додають ціноутворенню, як конкурентному фактору, ще більш важливе значення. Оскільки конкуренція за світові ринки стає більш інтенсивною, ціна, як конкурентний інструмент стає усе більш і більш важливою. Стосується це експорту, чи керування закордонними операціями, міжнародний менеджер у кінцевому рахунку відповідає за розробку цінової політики міжнародних операцій компанії. У межах діапазону цін ринку, конкуренції, і різних урядових постанов, менеджер може також бути відповідальним за встановлення і керування фактичними цінами на товари, оскільки ними торгують на різних ринках. Кожен ринок додає нові проблеми і перемінні, які потрібно враховувати: різні тарифи, витрати, відношення, інфляція, коливання валюти. Методи встановлення цін ускладнюються для менеджерів міжнародного бізнесу.
Активна зовнішньоекономічна діяльність, здійснювана у декількох країнах, вносить ряд проблем і перемінних, що стосуються цінової політики. Якщо фірма не має ясно продуманої, явно визначеної цінової політики, ціни встановлюються скоріше на основі доцільності ніж на основі розрахунку. На ціноутворення впливає країна, у якій здійснюється бізнес, тип виробу, розмаїтість конкурентних умов, і інші стратегічні фактори. Ціна й умови не можуть бути засновані тільки на внутрішніх критеріях оцінки.
У компанії є два варіанти при розробці її цінової політики: 1) ціни можуть розглядатися як активний інструмент для досягнення цілей маркетингу, 2) чи розглядатися як статичний елемент у прийнятті бізнесових рішень. Якщо компанія слідує першій точці зору, вона використовує ціни, щоб 1) досягти визначені завдання щодо цільового повернення витрат, чи одержання прибутку від зарубіжних операцій, 2) захопити цільову частку ринку. Якщо використовується другий підхід, компанія має намір продати те, що можна на зовнішніх ринках і дивиться на це з погляду прибутку. Друга альтернатива неадекватна для підприємств, що постійно діють на іноземних ринках; це, швидше за все, буде точкою зору фірми, що тільки експортує і не вважає іноземний бізнес пріоритетним. Прибуток ставиться на перше місце в ціновій політиці. Коли попросили міжнародні бізнес компанії США і Канади проранжирувати важливість декількох цілей в установці ціни від одного до п'яти, - одержання прибутку отримало оцінку 4.7, повернення інвестицій (4.41), ринкова частка (4.13), повний обсяг продажів (4.06), і ліквідність, оцінена як найнижча (2.19).
Цінова політика компанії може бути зосереджена на 1) контролі над кінцевими цінами або 2) первісній ціні, встановленої в результаті бізнес діяльності. В останньому випадку, виробник не може намагатися керувати ціною, по якій товар продано кінцевому споживачеві. У першому випадку, ціна розглядається як важливий стратегічний елемент комплексу маркетингу, тому компанія намагається зберегти найбільш повний можливий контроль над кінцевою ціною. Виявилося, що фірми, які в своєму внутрішньому бізнесі слідували ціновій політиці контролю, були нездатні контролювати кінцеві, ціни на іноземних ринках. Тому вони схиляються до "ціни заводу", тобто ціни, встановленої для товарів при відвантаженні з заводу.
Ціновий контроль - багаторівнева діяльність. Остаточні ціни, призначені для споживача, повинні контролюватися, якщо торговець хоче досягти бажаного рівня ринкового проникнення. Прибуток і її рівень повинні підтримуватися і контролюватися від країни до країни, і від виробу до виробу, для кожного виду угоди. Конкуренція усередині компанії повинна контролюватися так, щоб її різні підрозділи, філії, чи відділення не протистояли один одному, позбавляючи всю компанію прибутку. Слабкий контроль і неефективне керування цінами кінчається появою паралельного імпорту (його ще називають сірим ринком) якій сильно впливає на рівень цін в межах країни.
Паралельний Імпорт розвивається, коли імпортери купують вироби від дистриб’юторів в одній країні і продають їх в інший дистриб’юторам, що не є частиною діючої системи розподілу компанії виготовлювача. Ця практика дає значні прибутки, коли на ті ж самі вироби в різних країнах існує широкий діапазон цін. Розмаїтість комерційних умов може створювати великі прибуткові можливості для паралельних ринку.
Різні ціни валют у різних країнах часто приводить до умов, що роблять паралельний імпорт вигідним. Коли долар був високий щодо марки ФРН, Ганчіркові Ляльки були куплені у німецьких дистриб’юторів за дуже низьку ціну (що можна було вважати як значна скидка), і перепродані в Сполучених Штатах.
Навмисне обмеження постачання виробу на ринок – інший спосіб, що може викликати невиправдано високі ціни й у такий спосіб зробити паралельний ринок прибутковим. Такий випадок мав місце з автомобілями Мерседес - Бенц, постачання яких у Сполучені Штати було обмежено. Американці могли купити Мерседес - Бенц у Німеччині за $ 12,000, у той час як вони продавалися в Сполучених Штатах за $ 24,000. Сірий ринок, що утворився по автомобілях Мерседес - Бенц, був частково утворений американцями, що повертаються в Сполучені Штати з автомобілями. Американці могли продавати автомобілі за подвійною ціною, у порівнянні з тієї, котру вони оплатили в Німеччині. Ця ситуація зберігалася, поки відносна ціна долара до марки не впала, і диференціація цін, що виникла через обмеження постачань, зникла.
Цінова політика, що створює велику цінову диференціацію між ринками країн – ще одна причина, яка сприяє появі паралельних ринків. Японські торговці довго підтримували дуже високі ціни на споживчі товари, які продавалися на японському ринку. У результаті, ціни на японські вироби, які продавалися в інших країнах були часто нижче чим, вони були в Японії. Наприклад, японець може купити фотоапарати Канон по каталогу Нью-йоркських роздрібних продавців і відвантажувати їх у Японію за ціною нижче, ніж ціна на них у Японії. Крім цього до більш високих цін за вироби вдома, додається ріст цінності ієни, що робить диференціацію цін навіть ще ширше. Наприклад, у той час, як Нью-йоркська ціна за мобільні телефони Панасоник була $ 59.95, вони коштували в Токіо $ 152. Ціна плейера Соні в Нью-Йорку була $ 89, у Токіо вона коштувала $ 165.23.
Іноземні компанії, що ведуть торгівлю в Японії, в принципі, слідують практиці встановлення високих цін на вироби, які вони продають у Японії. У такий спосіб створюється можливість для появи паралельних ринків також по їхніх виробах. Истмен Кодак установлює більш високі ціни на плівку в Японії, ніж в інших частинах Азії. Торговці купують плівку Кодак у Південній Кореї зі знижкою і перепродають її в Японії на 25 відсотків менше ніж офіційні дилери Кодака в Японії. По тій же самій причині, сироп Кока-коли, імпортований з Лос-Анджелеса, більш дешевий, ніж куплений через звичайні канали в Японії.
Можливість паралельного ринку відбувається всякий раз, коли цінові розходження більші, ніж вартість транспортування між двома ринками. У Європі, через податки, що відрізняються, і конкурентних цінових структур, ціни на той же самий виріб різні в різних країнах. Коли це трапляється, цілком звичайним для компаній зустріти у своїй країні конкуренцію з їх власними виробами, імпортованими з іншої країни з більш низькими цінами.
Парфуми і бренды дизайнерів типу Гуцци і Картьє особливо схильні до сірих ринків. Щоб підтримувати імідж якості і винятковості, ціни на такі вироби традиційно включають високий прибуток на кожнім рівні розподілу, диференціацію цін по ринках, і обмежені кількості, а також розподіл, обмежений висококласними роздрібними продавцями. У Сполучених Штатах, оптові ціни за виняткові бренды ароматизаторів часто на 25 відсотків більше, ніж оптові ціни в інших країнах. Вони представляють ідеальні умови для прибуткового сірого ринку для неофіційних дилерів в інших країнах, що купують більше, ніж їм потрібно за оптовими цінами, які нижче в цих країнах, і ніж платять американські оптові торговці у себе дома. Неофіційні ділери потім продають надлишок із прибутком неофіційним американським роздрібним продавцям, але по ціні, яка нижче, ніж ціна по якій роздрібний продавець може купити у офіційного американського дистриб’ютора.
Щоб протидіяти розвитку паралельних ринків, компанії, повинні підтримувати потужні системи контролю. Ці системи контролю важко підтримувати. Крім того, залишається підозра, що деякі компанії менше зацікавлені в контролі сірих ринків, ніж вони говорять. Наприклад, у 1986 французька парфумерія, експортувала безпосередньо панамським дистриб’юторам товару на 40 мільйонів доларів. При цих обсягах, панамське споживання парфумів на душу населення було в 35 разів більше ніж у Сполучених Штатах.
Інше складне питання цінової політики що стосується цілей внутрішньо корпораційных продажів, тобто: продажів материнської компанії своїм іноземним філіям; одної філії другій в іншій країні; іноземної філії батьківській компанії. Цілі внутрішньо корпораційного ціноутворення стосуються мінімізації податкового тягаря і стягнень, репатріації прибутку, балансування прибутком між структурними одиницями, і, в кінцевому випадку, максимізації прибутку.
© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.