РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Ціноутворення - конспект лекцій

Тема 2. Цінова політика

2.2. Підходи до міжнародного ціноутворення.Орієнтується компанія на контроль ціни у кінцевого споживача, чи на ціну заводу, політика компанії будується на собівартості – на поверненні витрат на виробництво після продажу. І собівартість товару, і врахування ринкових умов важливі: компанія не може продавати товари нижче вартості виробництва і не може продавати товари за ціною, неприйнятною на ринку. Багато фірм, що виробляють промислові товари, орієнтуються у своїй ціновій політиці винятково на собівартість. Фірми, що використовують цінову політику як частина стратегії комплексу маркетингу, однак, знають такі інструменти як ринкова сегментація від країни до країни, від ринку до ринку, конкурентне ціноутворення на ринку, і інші ринково орієнтовані цінові фактори.
Фірми, що орієнтуються на собівартість, повинні вирішити, використовувати перемінну вартість, чи повну собівартість у ціноутворенні своїх товарів. При використанні перемінних цін, фірма зацікавлена тільки в розмірі прибутку товарів, що будуть продані на зовнішніх ринках. Такі фірми розцінюють іноземні продажі як бонусні продажі й очікують, що будь-яке повернення, що перевищує їхню перемінну вартість, принесе чистий прибуток. Ці фірми можуть бути схильні до найбільш конкурентного ціноутворення на іноземних ринках; але, коли вони продають вироби за кордоном по цінах нижчих, ніж вони продають їх на внутрішньому ринку, вони можуть бути обвинувачені в демпінгу, з них можуть бути стягнуті антидемпінгові нарахування. У цьому випадку вони відкривають себе антидемпінговим тарифам або штрафам, що знищать їхні конкурентні переваги. Компанії, що слідують філософії повної собівартості, вважають, що ніяка одиниця подібного виробу не відрізняється від будь-якої іншої одиниці у вартісному вимірі і, що кожна одиниця повинна містити свою повну частку в загальній фіксованій і перемінної вартості.
У внутрішній торгівлі використовується як політика повної вартості, так і політика перемінної вартості. Міжнародна фірма, що використовує політику ціноутворення по перемінній вартості, повинна, у кінцевому рахунку, вирішити, чи буде вона експортувати в різні країни залежно від кон’юнктури, чи буде діяти як глобальний торговець. Якщо фірма вважає себе глобальним торговцем, то імовірніше всього думати про ціноутворення по повній собівартості для всіх ринків. Залишається питання, чи буде ціна нижче повної собівартості, якщо немає ніякого іншого доступу на визначені ринки. Ці питання цінової політики повинні бути вирішені фірмою.
© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.