РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Ціноутворення - конспект лекцій

Тема 4. Транспортні витрати та ескалація цін.

4.2. Фактори ескалації цінЛюди, що подорожують за кордоном, часто дивуються, що товари, відносно недорогі в їхній рідній країні мають дуже високі ціни в інших країнах. Через природне бажання використовувати таку ситуацію для одержання надприбутку виготовлювачі в багатьох випадках починають експортувати свої товари, щоб освоїти ці нові іноземні ринки.
Надприбуток природно існує, але частіше причина непропорційного розходження в ціні лежить у доданих витратах. Таке розходження в цінах називають ціновою ескалацією. Зокрема, термін застосовується до ситуацій, коли остаточні ціни зросли через вартість перевезення, тарифів, більш довгих каналів розподілу, великих виплат комісійних посередникам, спеціальних податків, і коливань курсу валют. У 1980-их роках, твердий курс долара стосовно більшості іноземних валют мав сильний вплив на ціну товарів, імпортованих зі Сполучених Штатів. Ефект вартості долара може підсилювати цінову ескалацію.
Таблиця 1 ілюструє деякі з можливих факторів. Ці фактори можуть впливати на кінцеву ціну для споживача. Оскільки витрати і тарифи сильно змінюються від країни до країни, у Таблиці приведений гіпотетичний але цілком реальний приклад. Передбачається: (1) що виготовлювач одержує доход за постійною ціною, (2) що усі внутрішні витрати транспортування приймають на себе різні посередники й у їхні надбавки включений їхній прибуток, і (3), що іноземні посередники мають ті ж витрати і прибутки, що і внутрішні посередники. У деяких випадках, надбавки до ціни, що встановлюють іноземні посередники, можуть бути більш низькі, але вони можуть бути і більш високими. Фактично, у багатьох випадках, посередники використовують високі оптові і роздрібні надбавки для іноземних товарів у порівнянні з подібними внутрішніми товарами.
Роздрібні ціни в Таблиці 1 широко варіюють, ілюструючи труднощі цінового контролю виготовлювачами роздрібних цін на закордонних ринках. Незалежно від того, наскільки виготовлювач може бажати, щоб ціна на іноземному ринку на його товар була $ 10 США, у нього є невелика можливість для цього. Навіть приймаючи найбільш оптимістичні умови Таблиці 1, виробник повинний був би скоротити збутову мережу більш ніж на третину, щоб покрити фрахт і тарифні витрати, щоб товари були оцінені так само як на внутрішніх ринках. Цінова ескалація існує усюди; чоловіча сорочка, що продається за $ 40 в Сполучених Штатів у роздрібній мережі Каракаса продається за $ 80, Шотландське виски Cutty Sark, що продається за $ 25 у роздробі Сполучених Штатах, продається за більш ніж $ 90 у Японії. Одне дослідження цін на побутові прилади в Європі дає численні приклади цінової ескалації. 20 доларовий електричний консервний ніж, оцінений у Mилані в $ 70, а 30 доларовий автоматичний тостер оцінений у $ 80 у Франції.
© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.