РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Ціноутворення - конспект лекцій

Тема 7. Ціноутворення на ринках готової продукції

7.3. Знижки з ціниЦіна пропозиції звичайно завищується експортером, і в ході листування чи переговорів сторони з ініціативи покупця обговорюють питання про надання знижки.
Розмір знижки залежить від характеру угоди, умов постачання і платежу, взаємин з покупцем, кон'юнктури ринку в момент укладання угоди.
Розглянемо найбільш розповсюджені види знижок.
Спеціальні знижки надаються привілейованим покупцям, у замовленнях яких найбільш зацікавлений продавець. Такі ж знижки надаються покупцям, коли продавець тільки виходить на даний ринок з цим товаром чи намагається продати пробну партію товару
Загальна (проста) знижка надається з прейскурантної чи з довідкової ціни. Проста знижка з прейскурантної ціни на серійні машини й устаткування складає звичайно 20-30%. а іноді доходить до 40%. Проста знижка на промислову сировину складає близько 5 %.
Прогресивна (оптова) знижка - це знижка за кількість і стосується серійних виробів. Серійні замовлення становлять великий інтерес для продавців, тому що при виготовленні великої кількості машин того самого типу знижуються витрати на одиницю продукції. Розмір знижки - до 10%.
Дилерські знижки надаються продавцями своїм постійним представникам і посередникам. Ці знижки широко поширені при продажі автомобілів, тракторів, стандартного устаткування й оргтехніки. Вони коливаються в залежності від марки товару і складають 15% від ціни, по який продавець сам реалізує ці товари вроздріб.
Знижка "сконто" - це знижка при розрахунках готівкою. У тих випадках, коли довідкова ціна передбачає короткостроковий кредит, а покупець готовий оплатити вартість товару готівкою, він може одержати таку знижку. Розмір такої знижки звичайно відповідає розміру позичкового відсотка на грошовому ринку в даний момент. Такі знижки в даний час дуже поширені в Західній Європі. У контракті ця знижка може обумовлюватися, наприклад, так: "Ціна товару - 2000 євро, при оплаті протягом одного тижня - знижка 4%"
Бонусная знижка, чи знижка за оборот, надається продавцем своїм постійним агентам за реалізацію визначеної кількості виробів. В агентській угоді встановлюється шкала знижок у залежності від обороту і досягає по деяких видах устаткування від 5 до 25%. По сировинних і сільськогосподарських товарах ця знижка складає кілька відсотків.
Сезонні знижки надаються за покупку товару поза сезоном і величина знижки залежить від характеру товару. Наприклад, по сільхоздобривам вона складає 15%.
У деяких випадках знижка як така навіть не згадується в тексті контракту. а просто в процесі переговорів визначається кінцева ціна товару з урахуванням знижки, і ця ціна потім фіксується в тексті контракту. Однак, при наданні спеціальної знижки, застереження про надання знижки в тексті контракту бажані. Застереження може мати такий вид: "Ціна одного виробу складає 900 доларів США. але продавець надає покупцю знижку в розмірі 10% з кожного виробу, і остаточна ціна контракту складе таку-то суму. Зазначена знижка дійсна тільки для даного контракту". Це означає, що при вторинній угоді на той же товар покупець не вправі вимагати знижки, посилаючись на попередній контракт, а інший покупець не може посилатися на дану угоду, як на прецедент у встановленні цін.
© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.