РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Ціноутворення - конспект лекцій

Тема 8. Складання конкурентного листа.

8.1. Загальна характеристика конкурентного листа.Розглянемо принципи розрахунку (приведення) ціни товару у формі конкурентного листа, один із прикладів якого приведений у таблиці 1.
Звичайно на першому листі в правому верхньому куті ставиться підпис директора (генерального директора) торгової чи організації директора підприємства, що затверджує розрахунок ціни. У заголовку конкурентного листа дається коротка характеристика товару (наприклад, дизель-генератор потужності 200 Ква, 1500 об/хв, 220/ 380 у, на пневмошасси, з баком запасу палива). У графі 1 проставляється нумерація вихідних даних і виправлень, що вводяться. У графі 3 приводяться вихідні умови ціни, що розраховується.
Варто завжди враховувати, що точність розрахунку підвищується зі збільшенням числа конкурентних матеріалів. Тому для розрахунку рекомендується залучати не менш 3—5 конкурентних матеріалів з базисного ринку. У приведеному прикладі для спрощення прийнято тільки 2 матеріали.
У верхній частині листа в графах 4—5, 6—7 указуються реквізити конкурентних матеріалів: найменування продавця, чи покупця назву іншого джерела (довідника, прейскуранта, спеціалізованого журналу, цінової довідки і т, д.), номер матеріалу чи супровідного листа, дата відправлення/ чи одержання видання.
У розділі 1 конкурентного листа звичайно проводяться перерахування цін на одиницю виміру товару у валюту розрахунку, приведення до базису постачання і за умовами платежів (ціни і курси валют у приведеному прикладі прийняті довільно).
1.1. Ціни товару по конкурентних матеріалах в іноземній валюті перераховуються на одиницю виміру товару (на штуку, одиниця об'єму чи ваги і т.д.) відповідно до вихідних умов ціни, що розраховується.
1.2. Указується курс валют конкурентних матеріалів стосовно валюти ціни, що розраховується, (у приведеному прикладі - до карбованців).
1.3. Конкурентні ціни перераховуються у валюті майбутньої угоди чи в карбованцях. Розрахунок ціни в карбованцях дозволяє надалі перераховувати затверджену ціну в будь-якій валюті, тобто розрахунок стає універсальним. 
 
© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.