РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Ціноутворення - конспект лекцій

Тема 9. Адміністрування в ціноутворенні

9.1. Трансфертні ціниОсобливу роль у міжнародному бізнесі грають трансферні ціни.
Коли компанія децентралізована, тобто має самостійні відділення, що одержують свій прибуток, часто виникає потреба передавати компоненти чи закінчені вироби один одному. З метою нарахування прибутку в кожнім відділенні повинні бути визначені ціни для кожного вузла чи компонента товару. Така ціна зветься трансферною чи передатною ціною.
Базою для встановлення таких цін може служити або вартість виробництва, або вартість виробництва плюс середній прибуток, чи така ціна, яку необхідно призначити при продажі незалежному споживачу. Яку базу прийняти для трансфертних цін — буде вирішувати керівний центр компанії, при цьому він буде мати на меті забезпечення як реальної значимості внеску кожного відділення компанії, так і одержання максимального прибутку всієї компанії в цілому (інтереси відділень можуть іноді не збігатися з інтересами компаній у цілому).
Навіть усередині однієї країни трансферні ціни можуть викликати питання про систему фінансових розрахунків між відділеннями, про доцільність кооперації між відділеннями і здійснення спільного керівництва. Коли товари перетинають кордон держави, виникають додаткові проблеми як фінансові, так і стратегічні, причому вони серйозно позначаються на прибутках.
На світовому ринку маніпулювання трансферними цінами дає можливість звести до мінімуму сплату податків і імпортних мит чи (що теж саме) перевести фінансові кошти. Так, наприклад:
· товар може бути завезений у країну з високим митом за штучно низькими цінами; це означає, що сплачене мито, узяте "эд валером" (з оголошеною вартістю), дуже низьке;
· товари можуть бути завезені в країну з високими податками та високою ціною, таким чином, прибуток у країні з високими податками буде зведений до нуля, а тому, залишиться в країні з низькими податками;
· товари можуть бути завезені за високими цінами в країну, з якої заборонені перекази дивідендів або підлягають сплаті урядові податки; це означає, що невидимий доход заміняє формальні дивіденди;
· при цій же ситуації можна уникнути накопичення коштів у країні з високими темпами інфляції, чи де можна очікувати в найближчий час девальвації, експропріацію власності.
Трансферні ціни можуть також використовуватися як важелі в міжнародному бізнесі: прибуток можна сконцентрувати (для дійсно об'єднаних корпорацій) у процесі виробництва в країнах, де порівняно сприятливі умови конкуренції. Конкуренти, що знаходяться на інших стадіях виробництва або в торгівлі, можуть бути подавлені відносно низьким рівнем прибутку.
Уряд країни, що експортує, зацікавлений, щоб трансферні ціни штучно не занижувалися, і він докладає зусиль до того, щоб був отриманий нормальний прибуток, а отже, будуть сплачені податки.
У країні, що імпортує, державні податкові служби стежать, щоб не було високих трансферних цін, що занижують доходи місцевого уряду.
На противагу, митна служба стежить за тим, щоб не було низьких трансферних цін, тому що це зменшує суму мит.
Фінансові і стратегічні цілі міжнародних трансферних цін вступають у протиріччя з задачею ефективного керування корпорацією в цілому.
У цих умовах міжнародні компанії висловлюють різні думки з приводу трансфертних цін.
Одні розцінюють це просто як засіб посилення об'єднаних дій, інші вказують на можливість одержати фінансові вигоди або використовувати як засіб здійснити на ринку великі, але некоректні угоди.
В обох випадках експортер повинен знати про альтернативні варіанти, як при визначенні стратегії маркетингу, так і при встановленні продажних цін.
© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.