РекламаЗамовити роботу

Замовити роботу

Счетчики
Вітаємо вас на сторінках нашого сайту!

Сайт readbook.com.ua - це зібрання книг по темах: бухгалтерський облік, економіка, маркетинг, менеджмент, право, страхування, філософія та фінанси.

Сподіваємось, що ця література буде корисна, як для школярів, так і для студентів.

Усі книги викладені з метою ознайомлення.
Список всіх підручників >>> Макроекономіка- підручник

Тема 7. ГРОШОВО-КРЕДИТНА СИСТЕМА

7.3. Функції грошейГроші є засобом обігу, мірою вартості, засобом збере­ження вартості, а також гроші виконують спеціальні функції.
1. Гроші як засіб обігу використовуються для взаємних платежів. Основними платіжними засобами є: готівкові гроші (банкноти, монети); банківські депозити (чеки, поточні рахунки); гроші (векселі, боргові зобов'язання).
2. Функція вимірювання вартості. Гроші виражають ціну товарів, що також знижує витрати обміну товарами. В періоди високої інфляції засобом вимірювання є стабільна грошова одиниця (тверда закордонна валюта).
3. Функція збереження вартості. Гроші – актив, що зберігає вартість у часі. Одержавши гроші за товар або послугу, люди можуть зберегти вартість цього товару у вигляді грошей для подальшого споживання.
Існують інші форми збереження вартості: акції, облігації, нерухомість, але при стабільності цін гроші мають найбільшу ліквідність. Актив ліквідний, якщо він може бути швидко використаний як засіб оплати і не змінює номінальної вартості.
4 Гроші виконують також спеціальні функції капіта­лу тобто приносять доходи після їх авансування в бізнес, кредитного ресурсу та ін.
© 2009 Читальня On-Line
Підручники розміщені на сайті для ознайомлення. Графічний матеріал, формули та текстова частина опубліковані частково.